6.png

Aktualności

dron1Od 2021 r. w gminie Zielonki rozpoczęliśmy kontrole spalania w piecach za pomocą dronów. Kontrole  prowadzone były w godzinach od 16:00 do 20:00 przez uprawnionych urzędników, częściowo ze wsparciem policji w ramach patroli opłacanych przez gminę. W styczniu 2021 r. kontrolowany za pomocą dronów obszar objął 950 budynków w trzech miejscowościach: Zielonki, Bibice i Węgrzce, z czego sensor pomiarowy wytypował 77 domów, nad którymi wykonał szczegółowy pomiar. W lutym wytypowano i skontrolowano 95 budynków w ośmiu miejscowościach: Trojanowice, Przybysławice, Grębynice, Garlica Murowana, Garlica Duchowna i Garliczka oraz część Owczar i dwie lokalizacje w Zielonkach. Badanie polegało na zasysaniu próbek dymu i przeanalizowaniu uzyskanych w czasie rzeczywistym wyników. Wykrycie nieprawidłowości – pojawienie się informacji o zwiększonym stężeniu danego związku chemicznego - skutkowało wejściem na posesję uprawnionych do kontroli urzędników, również z policją. Film z kontroli spalania w piecach realizowanej za pomocą drona.

Czytaj więcej: Kontrole spalania w piecach w gminie Zielonki z użyciem dronów 

roboty drogowezmniNa podstawie zawiadomienia otrzymanego od wykonawcy Północnej Obwodnicy Krakowa informujemy, iż od 2 marca 2021 r. zamknięta zostanie ul. Piastowska w Batowicach. 

Projekt zmiany organizacji ruchu na ulicy Piastowskiej w związku z budową POK dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zielonki.

roboty drogowezmniZgodnie z zawiadomieniem otrzymanym od wykonawcy Północnej Obwodnicy Krakowa informujemy Państwa, iż w związku z budową POK od 26 lutego 2021 r. zamknięta będzie ul. Parkowa w Bibicach. 
Projekt zmiany organizacji ruchu na ulicy Parkowej w związku z budową POK dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zielonki.

roboty drogowezmni

Informujemy, że w dniu 26 lutego 2021 r. (piątek) na ul. Krakowskiej w Bosutowie w rejonie skrzyżowania z ul. Królewską zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową obiektu MD-12 w pasie drogowym drogi gminnej K601501 w m. Bosutów w ramach zadania „Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S52 odc. Północna Obwodnica Krakowa: węzeł Modlnica – węzeł Kraków Mistrzejowice (bez węzła)”. 

 

 

 

Czytaj więcej: Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej w Bosutowie w związku z budową POK od 26 lutego 2021 r