2.png

pomoc covidowa dla rolnikowDo 7 października 2020 r., czyli o tydzień dłużej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie od tych rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ponad 148 tys. wniosków, z tego 7,2 tys. w Małopolsce. Pomocą objęci są rolnicy pracujący w następujących sektorach produkcji rolniczej: bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych. Wsparcie, które finansowane jest z budżetu PROW 2014-2020, ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej, a jego wysokość jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota pomocy dla rolnika nie może przekroczyć 7 tys. euro.  Więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Stop suszy6 października zapraszamy na trzecią, ogólnopolską konferencję poświęconą przeciwdziałaniu skutkom suszy. Spotkanie Stop suszy! –  Plan przeciwdziałania skutkom suszy – wdrażanie przez współdziałanie rozpocznie się o godz. 10.30 i ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną odbędzie się w formie on-line. Podczas eksperckiej debaty zostaną podsumowane prace nad projektem planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS) ze szczególnym uwzględnieniem jego praktycznego wykorzystania przez samorządy. PPSS to pierwszy, tak kompleksowy dokument w Polsce dotyczący przeciwdziałania suszy. Jeszcze w tym roku zostanie on przyjęty w drodze rozporządzenia ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej. Organizatorem konferencji jest PGW Wody Polskie, a honorowy patronat objęło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej: Konferencja poświęcona przeciwdziałaniu skutkom suszy - 6 października 2020 r.

Rozwin skrzydla banerPoszukujesz źródeł wsparcia swojego rozwoju naukowego, artystycznego, sportowego? Myślisz o wyjeździe na studia za granicą? A może szukasz ciekawych ofert konkursów? Zajrzyj na MojeStypendium.pl - to całkowicie darmowa baza ofert stypendiów krajowych i zagranicznych, konkursów i staży. Na portalu publikowane są także artykuły o tematyce stypendialnej i edukacyjnej.

Czytaj więcej: Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium!

Fundusze Europejskie Ratuja ZycieRuszyła kolejna odsłona kampanii wizerunkowej promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce pod hasłem "Fundusze Europejskie w służbie zdrowia. Ratują życie”.  We wrześniu prezentujemy przykłady unijnego wsparcia dla małopolskich szpitali i służb ratowniczych. Na billboardach w prasie i w Internecie można zobaczyć nowoczesne karetki, aparaturę medyczną i ludzi, którzy ratują nasze zdrowie i życie.

Czytaj więcej: Fundusze Europejskie w służbie zdrowia. Ratują życie