3 lutego w Starej Kuźni w Węgrzcach zainaugurowano cykl międzypokoleniowych spotkań integracyjnych. Przy kawie i ciastku przygotowanym przez mieszkanki Węgrzc, Panie: Renatę Kosno, Magdalenę Listoś, Joannę Pasek i Krystynę Szeptycką tematów do rozmów było bez liku. Spotkanie, prowadzone przez radną sołecką Joannę Pasek, rozpoczęły występy grupy Fit&Dance. Tancerze – Ania Galant, Maksymilian Górka, Sara Ptak i Milena Wojtyła, pod czujnym okiem pani trener Anny Legionowicz, przygotowali wspaniałe układy taneczne, m.in. do utworów „Czekolada” i „Sophia”. Największe wrażenie wywarła najmłodsza tancerka - Ania, która wspaniale radziła sobie z trudnymi układami. Czas spędzony w Kuźni umiliły również występy wokalno - instrumentalne najmłodszych mieszkańców Węgrzc. Jako pierwsza swój talent muzyczny zaprezentowała Ola Myrta. Piosenka harcerska „Krajka” i „Alleluja” Cohena zagrane na gitarze i zaśpiewane przez Olę wzbudziły wśród słuchaczy wzruszenie i pobudziły do wspomnień z harcerskich wyjazdów. Kolejny wykonawca, Szymon Prażmowski ożywił wspaniałą grą na harmonii – wspólnie zaśpiewaliśmy z towarzyszeniem akordeonu m.in. „Hej, sokoły” i „Usta milczą, dusza śpiewa”. Jako trzeci wystąpił Dominik Sudelicz, który zaprezentował utwór pt. „Osseo” wykonany na trąbce. Jan Chodziński, zasłużony mieszkaniec Węgrzc, przygotował niespodziankę i nagrodził dzieci owocami swojej artystycznej pracy.
Po występach muzycznych harcerze ZHP ze Szczepu Zielony, który działa na terenie sołectwa Węgrzce, reprezentowani przez podharcmistrz Agnieszkę Sosnowską i druhnę Izę Sosnowską zaproponowali pomoc przy wypożyczaniu książek z węgrzeckiej biblioteki. Pomoc skierowana do osób, które nie mogą samodzielnie wypożyczać książek, polega na przynoszeniu przez harcerzy do domów zamówionych wcześniej pozycji. Zamówienia należy składać w bibliotece dzwoniąc pod numer: 12 285-83-84.
W programie spotkania znalazły się również warsztaty plastyczne – wszystkie pokolenia włączyły się w kolorowanie kwiatów na wzór mistrza Wyspiańskiego oraz w przygotowywanie śniegowych gwiazd, które mają przywołać biały puch na czas zbliżających się ferii. Mieszkańcy mieli również okazję porozmawiać z sołtys Magdaleną Listoś, radną gminy Renatą Kosno i radnymi sołectwa Węgrzce obecnymi na spotkaniu.
Czas w murach Kuźni minął bardzo szybko. Mamy nadzieję, że każdy z mieszkańców, zarówno dzieci, starsi, jak i seniorzy znaleźli coś ciekawego dla siebie, poznali się nawzajem i że te nowe znajomości, zgodnie z ideą integracji międzypokoleniowej, która przyświecała temu spotkaniu, przyniosą w przyszłości obfite owoce.
Joanna Myrta

IMGP0269

IMGP0294

IMGP0303

IMGP0334