Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

Plakat Wsi wesoła„Wsi spokojna, wsi wesoła…” tymi słowami pochwałę wsi przed wiekami wyraził poeta. Pod tym cytatem podpisują się mieszkańcy Garliczki, którzy kontynuując wakacyjną już tradycję w miejscowości zapraszają w swoje progi 14 lipca na piąte w historii miejscowości spotkanie integracyjne. W tym roku organizatorzy zapraszają na piknik inny niż wszystkie dotychczas. Łączą siły z mieszkańcami sąsiadujących miejscowości – Woli Zachariaszowskiej i Garlicy Duchownej  i organizują projekt, którego celem jest promocja rękodzieła, rzemiosła, lokalnej twórczości oraz integracja ekologiczna.

W tym dniu Mocą Garliczki, Siłą Woli i przy wsparciu Ducha Garlicy teren rekreacyjny w Garliczce zostanie zamieniony w wioskę tradycji, zapomnianych zawodów, rękodzieła, rzemiosła i ekologii. Wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach i pokazach licznych sztuk rękodzielniczych i rzemieślniczych. Nie zabraknie również uciech dla ciała – suto zastawionego bufetu w wydaniu słodkim i słonym. Mile widziane będą dzieci, dla których przygotowany będzie specjalny kącik oraz liczne atrakcje. Wieczorową porą rozpocznie się biesiada w rytm melodii znanych i lubianych.
Piknik zrealizowany zostanie dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Zielonki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Małopolska – czas na wieś” i  pod pełnym tytułem zadania publicznego: „Wsi spokojna, wsi wesoła – Siła Woli, Moc Garliczki i Duch Garlicy – rękodzieło, warsztaty rzemiosła, malarstwa i kulinariów, zapomniane zajęcia i zawody, promocja lokalnej twórczości, integracja ekologiczna 3 Sołectw Gminy Zielonki”. Koordynatorem projektu jest Pan Jarosław Raźny – członek rady sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zachariaszowskiej.
AR