piknik1

 

Występy artystyczne, pokaz iluzjonisty, malowanie buzi, dmuchańce – to tylko niektóre z atrakcji pikniku w sołectwie Zielonki, który odbył się 3 czerwca w Parku Wiejskim w Zielonkach.


Mieszkańców, gości, a przede wszystkim najmłodszych uczestników pikniku powitał sołtys sołectwa Zielonki Władysław Orzechowski.
- Tegoroczny piknik jest poświęcony najmłodszym mieszkańcom. Można podziwiać układy taneczne, śpiew małych pociech. Ja jestem ciekawy, gdyż mój wnuk również występuje – mówił sołtys Władysław Orzechowski.
Imprezę z humorem i werwą prowadziła Magdalena Lech z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, które było współorganizatorem imprezy. Piknik rozpoczęto od występów artystycznych dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Piękne stroje krakowskie, taneczne układy i naturalny wdzięk – tak prezentowali się najmłodsi artyści. Niespodzianką był występ wszystkich pracowników przedszkola, w ludowych strojach. Panie zatańczyły taniec „na krakowską nutę”.
Po nich przyszedł czas na uczniów Szkoły Podstawowej w Zielonkach, którzy zaprezentowali poloneza, oberka oraz zaśpiewali trzy piosenki.
W przerwie pomiędzy występami można było nauczyć się dynamicznych układów tanecznych, poskakać na dmuchańcach, zrobić sobie kolorowy warkoczyk lub pomalować twarz. Dzieci chętnie uczestniczyły w zawodach sportowych przygotowanych przez harcerzy ze Szczepu Zielonego. Jak udzielać prawidłowej pierwszej pomocy pokazali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach. Najmłodsi z zainteresowaniem oglądali sprzęt strażacki i robili sobie zdjęcia w wozie strażackim. Jak co roku wielką radość sprawił udział w Festiwalu Kolorów.
Podczas imprezy działała także marzycielskapoczta.pl – polegająca na pisaniu tradycyjnych listów do chorych dzieci. Inicjatywę tę w naszej gminie zapoczątkowała trzy lata temu Marzena Gadzik-Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki. W tegorocznej edycji kartki przygotowywały dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach wraz z jej dyrektorką Kingą Dziedzic.
Do tanecznej zabawy zaprosił zespół Barwa, na scenie zaprezentował się także chór Bel Canto oraz Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. Dzieci i dorośli z zainteresowaniem oglądali pokaz iluzjonisty Rafała Mulki. Wybrańcy spośród publiczności, mieli okazję sami zaprezentować magiczne sztuczki. Zwieńczeniem imprezy był koncert przebojów Zbigniewa Wodeckiego i Seweryna Krajewskiego w wykonaniu Krzysztofa Bigaja.
- Chciałbym serdecznie podziękować komendantowi Janie Palimące i jego druhom, osobom prywatnym, które mnie wsparły oraz Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach za pomoc w organizacji tego pikniku – mówił sołtys sołectwa Zielonki, Władysław Orzechowski.

Więcej zdjeć: ALBUM.

KB

piknik2

piknik3

piknik4

piknik5