Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

Aktualności

plakat pucheroki 18Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach i sołectwo Bibice zapraszają do Bibic na Gminny Przegląd Pucheroków w Niedzielę Palmową 25 marca o godz. 9.00. Przeglądowi towarzyszy m.in. konkurs na najbardziej tradycyjnego Pucheroka, jarmark wielkanocny i wystawa plenerowa "Bibice naszych dziadków". Będzie również podsumowany konkurs plastyczny "Pucheroki w naszej tradycji". Po szczegóły prosimy kliknąć również miniaturę plakatu. Zapraszamy!

W sobotę poprzedzającą niedzielny przegląd można wziąć udział w rodzinnych warsztatach organizowanych przez CKPiR i ozdobić wielkanocne jajka oraz przygotować pucherokowe czapeczki, szczegóły tutaj: link.

tauronFirma Tauron zapowiada planowe wyłączenie energii elektrycznej ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej:
* 19 marca w godz od 9.00 do 14.30 - Zielonki, ul. Grochowalskiego 29 do 51, Krakowskie Przedmieście 97 do 115, Szlak Bursztynowy 1, 2, Na Ogrody 25 do 69 i 24 do 26,
* 20 marca w godz od 8.30 do 14.30 - Węgrzce, ul. C1 2, A4 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11, A13 cała, A14 cała, A10 od 1 do 9 i od 4 do 18.
Bieżące komunikaty firmy Tauron znajdziecie Państwo: tutaj.

wizualizacja szkolyPrzybyslawice13 marca 2018 r. uzyskano decyzję pozwolenia na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego z pływalnią szkolną, który powstanie w Przybysławicach dla obwodu korzkiewskiego. Do 9 kwietnia 2018 r. zgodnie z umową projektant przedłoży całość dokumentacji wraz z projektem wykonawczym, a w ślad za tym gmina ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Wyłonienie wykonawcy planuje się  na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Czytaj więcej: Jest pozwolenie na budowę szkoły w Przybysławicach

wymiana piecowWiesz, że 71% energii w gospodarstwie domowym zużywa ogrzewanie? Czy Twój dom potrzebuje docieplenia? Województwo Małopolskie zaprasza do udziału w webinarium „Wymień piec – oferta wsparcia dotacyjnego dla mieszkańców województwa małopolskiego” w czwartek  22 marca 2018 o godz. 11.00. Aby wziąć udział należy się zarejestrować, szczegóły tutaj: link.

autobus nocnyZarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w związku ze zmianą czasu z zimowego na letni w nocy 24/25.03.2018 r. (sobota/niedziela) aglomeracyjna komunikacja nocna funkcjonować będzie z następującymi zmianami:
* linia 902 i 904 – wypada po jednym kursie w każdym kierunku;
* linia 903 – kurs powrotny ze Skawiny z godz. 2:05 będzie realizowany o godz. 3:05 (wg czasu letniego);
* linia 915 – bez zmian (godz. 2:00 wypada podczas kursu powrotnego ze Świątnik);
* linia 917 – kurs powrotny z Górnej Wsi z godz. 2:17 będzie realizowany o godz. 3:17 (wg czasu letniego);
* linia 937 – kurs powrotny z Owczar z godz. 2:16 będzie realizowany o godz. 3:16 (wg czasu letniego).

DSC03756mos11 marca w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach zwieńczono projekt „Parada SmoGoSmoków – dziecięce zaangażowanie na rzecz czystego powietrza” dofinansowany z unijnego programu LIFE. W projekcie realizowanym przez Niezależny Instytut Edukacji Emocjonalnej z Krakowa wzięły udział cztery przedszkola z terenu gminy Zielonki (dwa samorządowe i dwa niepubliczne) oraz jedno przedszkole z Balic w gminie Zabierzów. W trakcie warsztatów powstały recyklingowe SmoGoSmoki, które przedszkolaki i ich rodzice zaprezentowali w paradzie po Parku Wiejskim w Zielonkach. Wyrazili w ten sposób swoje emocje, głośno artykułując, że chcą czystego powietrza.

Czytaj więcej: Proekologiczne przedszkolaki w gminie Zielonki

kolaż11W gminie Zielonki trwają trzy duże inwestycje kubaturowe rozpoczęte w 2017 roku. Budowany jest nowy segment szkoły w Zielonkach - trzeci już człon powiększy tę szkołę o 8 sal lekcyjnych z zapleczami, basen oraz salę widowiskowo-teatralną, czyli o 1 979,20 m kwadr. powierzchni. Rozbudowa szkoły w Bibicach polega na dobudowie do istniejącego budynku nowego członu o powierzchni 2 225 m kwadr. z 10 salami lekcyjnymi, wielofunkcyjną salą rekreacyjno-teatralną i basenem. Te dwie inwestycje oświatowe mają łączną wartość blisko 24 mln zł. Trzecia inwestycja to budynek dla Ludowego Klubu Sportowego Zieleńczanka o powierzchni 223 m kwadr., który kosztować będzie 1,5 mln zł.

Czytaj więcej: Inwestycje: rozbudowa szkół w Bibicach i Zielonkach, nowy budynek dla LKS Zieleńczanka