Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

Aktualności

DSC0816022 czerwca zakończył się rok szkolny 2017/2018. Za 2165 uczniami z pięciu szkół w gminie Zielonki dziesięć miesięcy nauki, a przed nimi wytęsknione wakacje. Koniec roku szkolnego to czas podsumowań – stąd samorząd gminy Zielonki co roku wyróżnia najlepszych. W tym roku nagroda wójta gminy Zielonki trafiła do 13 nauczycieli oraz 8 uczniów. To też czas podziękowań i wzruszeń, szczególnie dla tych, którzy opuszczają szkolne mury i wybierają szkołę średnią.

Czytaj więcej: Koniec roku szkolnego - nauczyciele i uczniowie laureatami nagrody wójta gminy Zielonki


Szkola 1pMUczniowie gminnych placówek oświatowych z gminy Zielonki napisali egzamin gimnazjalny znacznie powyżej średniej z powiatu krakowskiego, wojewódzkiej i ogólnopolskiej - tak jak w latach ubiegłych. Osiągnęli wynik o 13% lepszy od średniej z całego kraju z języka angielskiego, o ponad 11% z  matematyki, o ponad 10% z historii i WOS-u, o blisko 10% z przedmiotów przyrodniczych, o ponad 6% z języka polskiego. Spośród czterech gminnych szkół, w których są klasy gimnazjalne, w tym roku najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie szkoły w Zielonkach, zaraz za nimi znaleźli się uczniowie z Bibic. 

Czytaj więcej:  Świetne wyniki egzaminu gimnazjalnego  w szkołach w gminie Zielonki

D1 orientacja11 czerwca 2018 r. została podpisana umowa z wykonawcą ciągu pieszo – rowerowego w Bosutowie – Boleniu, firmą TROBUD. Trwają przygotowania do rozpoczęcia robót budowlanych. Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego o szerokości 2,5 m oraz długości 2,84 km (lokalizacja w załączeniu), planowany termin realizacji prac do 6 miesięcy od podpisania umowy. Prosimy mieszkańców o cierpliwość i przepraszamy za utrudnienia w ruchu: pobierz plik (*.pdf)

Boleń obok Węgrzec to jedna z ponad setki miejscowości, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 28 czerwca na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego.

Czytaj więcej: Akcja bezpłatnych badań płuc w Boleniu 28 czerwca 

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.) zwołuję na dzień 28 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 9:00 XL SESJĘ ZWYCZAJNĄ RADY GMINY ZIELONKI KADENCJI 2014-2018. 

Przedwodniczący Rady Gminy Zielonki (-) Ryszard Krawczyk 

Czytaj więcej: Zawiadomienie o XL Sesji Zwyczajnej Rady Gminy Zielonki 28 czerwca 2018 roku 

dobry start1 MaleGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach, Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:
- elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia empatia.mrpips.gov.pl oraz wybranych systemów bankowych,  
- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17.

Czytaj więcej: Świadczenie „Dobry start” dla ucznia

plakat MCProfil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

Czytaj więcej: Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online

tauron dystrybucja logo 1Firma Tauron zapowiada planowe wyłączenie energii elektrycznej:

21 czerwca 2018 r.  od godz. 8:00 do 15:00: Bibice ulica Królewska od 1 do 16
22 czerwca 2018 r. od godz. 8:00 do 16:00: Bibice ulica Wichrowe Wzgórze 35, 37, 38, Prywatna, Klonowa, Zielonki ulica Marszowiecka od 2 i 7 do 8 i 31

Bieżące komunikaty firmy Tauron znajdziecie Państwo: tutaj.

tele aniolW dniu 6 czerwca 2018r., Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król  podpisał list intencyjny z Marszałkiem Województwa Małopolskiego w sprawie przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu pn.  "Małopolski Tele-Anioł”.
Projekt Małopolski Tele-Anioł jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji projektu: 01.02.2018 r. – 31.01.2021 r. Wartość projektu: 38 219 606,29 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 32 486 665,34 zł. Województwo Małopolskie realizuje projekt w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej: Gmina Zielonki uczestniczy w realizacji projektu ,,Tele-Anioł”

Szanowni Mieszkańcy,
Przekazujemy do Państwa wiadomości kolejny komunikat z dnia 16 czerwca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie w sprawie przydatności wody do spożycia:

„Woda dla mieszkańców miejscowości Zielonki: ulic Do Fortu - cała; ul. Galicyjska od ul. Do Fortu do ul. Królewskiej (miejscowość Bibice) oraz w miejscowości Bibice: ul. Królewska i ul. Kasztanowa od skrzyżowania z ul. Królewską do cmentarza w Bibicach jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi. Woda może być spożywana tylko po przegotowaniu. Woda z kranu może być wykorzystywana do utrzymania higieny osobistej, spłukiwania toalet oraz innych celów domowych.”
Pełna treść komunikatu nr 3 Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie - pobierz plik (*.pdf)

Decyzja nr 174/2018 Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie - pobierz plik (*.pdf)

Czytaj więcej: Dalsze informacje w sprawie jakości wody

metropoliaPiętnaście gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska otrzymało wspólną nagrodę w organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie konkurs „#ekoLIDERZY2018 województwa małopolskiego”. Jury konkursowe wyróżniło prowadzoną na przełomie 2017/2018 roku wspólną kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze” i przyznało nagrodę w kategorii „#ekoPOROZUMIENIE samorządu terytorialnego”. W ramach współpracy gmin Metropolii Krakowskiej, opracowano szereg komunikatów i grafik, które korespondowały z prowadzoną przez Miasto Kraków kampanią na rzecz czystego powietrza. Strona www.wymienpiec.info , www.wymianapieca.krakow.pl, branding 16 autobusów aglomeracyjnych, kampania na stronie www.krakow.pl i na miejskich profilach społecznościowych, spot informacyjny w TVP Kraków, informacje w prasie lokalnej oraz plakaty to główne kanały jakimi  gminy zachęcały mieszkańców do  wymiany pieca i używania węgla wysokiej jakości. Więcej: tutaj.

metropoliaZ uwagi na zbliżający się kolejny okres grzewczy, przypominamy, że dbałość o jakość powietrza to nasza wspólna sprawa, wymagająca nie tylko zdecydowanych działań gminy, ale również aktywnego udziału mieszkańców. Przypominamy, że od lipca 2017 roku w Małopolsce zakazane jest spalanie węgla o uziarnieniu mniejszym niż 3 milimetry. Dlatego apelujemy, aby nie kupować i nie spalać węgla złej jakości, w szczególności mułów i flotów węglowych.
Z poważaniem
Wójtowie i Burmistrzowie Gmin tworzących Metropolię Krakowską