Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

Aktualności

Uchwała Nr 7/2018 Gminnej Komisji Wyborczej w Zielonkach z dnia 17 września 2018 r. w sprawie: zmiany w załączniku do Uchwały nr 3/2018 Gminnej Komisji Wyborczej w Zielonkach z dnia 11 września 2018 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości składu osobowego Komisji Wyborczej oraz terminów pełnionych dyżurów, związanych z rejestracją kandydatów na Radnych w Wyborach Samorządowych do Rady Gminy Zielonki zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku. WEJDŹ

Stały rejestr wyborców obejmuje osoby stale zamieszkałe na obszarze gminy, którym przysługuje prawo wybierania. Rejestr wyborców stanowi zbiór danych osobowych z ewidencji ludności.
Rejestr wyborców jest udostępniany na pisemny wniosek do wglądu w Urzędzie Gminy.
Rejestr  wyborców służy do sporządzania spisów wyborców uprawnionych do udziału w wyborach, a także do sporządzania spisów osób uprawnionych do udziału w referendum.

Czytaj więcej: Informacje dotyczące wpisania do rejestru wyborców Gminy Zielonki 

plakat juromania korzkiew 18 1Zapraszamy serdecznie 22 września w sobotę do Korzkwi na organizowane przez CKPiR, Fundację Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji w Korzkwi i Zamek w Korzkwi niezwykłe wydarzenie - Święto Szlaku Orlich Gniazd. Od 12.00 rozpoczną sie pokazy rycerskie i wystartuje quest w ramach projektu "Zjednoczeni w Niepodległej", od 15.00 - wydarzenia muzyczne, a przez dzień cały zwiedzanie zamku - szczegóły na plakacie, prosimy kliknąć miniaturę. Dojedziecie dodatkowymi kursami autobusu MPK 267 z pętli Krowodrza Górka o 11.30, 13.30 i 14.15.

dab wolnosci 1 podp KopiaZapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na spacer do Korzkwi! Nowa gra terenowa będzie miała premierę podczas Święta Szlaku Orlich Gniazd JUROMANIA 22 września. Startujemy o godz. 12.00 spod sceny na łące pod zamkiem. Quest będzie pieszy, czas jaki zajmie to około 1h 45 min.  Wszyscy otrzymają ulotkę, w której będą zawarte wskazówki w formie zagadek, tematem będzie historia Korzkwi, z ciekawostkami dotyczącymi odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na terenie Korzkwi ukryty jest skarb, znajdziemy go podczas questu. Po premierze każdego dnia będzie można w niego zagrać, do questu potrzebna będzie ulotka ze wskazówkami (wydrukowana ze strony ckpir.zielonki.pl lub odebrana osobiście w Ośrodku Harcerskim w Korzkwi). Ulotkę można będzie zastąpić aplikacją mobilną na telefon działającą przy pomocy funkcji GPS, kolejne wskazówki pojawiać się będą wraz z prawidłowym przemieszczaniem się po trasie. Przejdźmy quest samodzielnie, a najlepiej z rodziną i przyjaciółmi. Dziś jednak przede wszystkim zachęcamy do zainaugurowania z nami nowej gry - już 22 września o 12.00 podczas Święta Szlaku Orlich Gniazd.

Czytaj więcej: Ruszamy z nową grą terenową w Korzkwi

Urząd Gminy Zielonki na podstawie otrzymanej informacji od Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie informuje, iż w dniach od 27 września do 6 października 2018 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona  akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie wykonywana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów na obszarze całego województwa oraz jej ręczne wyłożenie.
W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

Czytaj więcej: Szczepienie lisów wolno żyjących w dniach od 27 września do 6 października 2018 r.

Do dnia 21 września 2018 roku w godzinach pracy Urzędu Gminy Zielonki  w pok. 209 (I piętro – wejście przez sekretariat) Pełnomocnicy zarejestrowanych Komitetów Wyborczych lub osoby przez nich upoważnione mogą zgłaszać kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych w wyborach samorządowych zarządzonych za dzień 21 października 2018 roku.

Z up. Wójta
Kierownik Referatu Organizacyjno-Prawnego
mgr Ryszard Krawczyk

gra2Gra terenowa „Pocztówki znad granicy” okazała się świetną zabawą. Uczestnicy, poruszający się na rowerach, mieli do wykonania  siedem zadań w różnych miejscach gminy. Nie były one łatwe, trzeba było m.in. wiedzieć, ile jest fortów na terenie gminy i co to jest kaponiera oraz zdobyć paszport u pograniczników (czasem konieczna była łapówka…). Była też przyśpieszona lekcja niemieckiego i musztra, a nawet sprawdzian z „Roty” i rachunków. Gra inspirowana 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę przeprowadzona została 9 września. Wystartowano z Zielonek w zaborze austriackim, by dotrzeć aż do granicy z carską Rosją w Garlicy. Grę przeprowadzono w ramach projektu „Zjednoczeni w Niepodległej” realizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Czytaj więcej: Przez Golicję i  Głodomerię na rowerach

orkiestra1O tym, że w orkiestrach dętych jest moc, można się było przekonać 9 września podczas XIII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Zielonkach.  W tym roku wystąpili: Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, Orkiestra Dęta GOKiS w Białym Kościele, Reprezentacyjna Orkiestra OSP "Wola" z Woli Zachariaszowskiej, Orkiestra Korzkiew, Orkiestra Dęta Kosynierzy z Luborzycy oraz gość specjalny: Pécsi Vasutas Koncertfúvós Zenekar z Węgier. Repertuar był różnorodny. Najmłodsi słuchacze tańczyli w takt piosenki filmowej "Mam tę moc", a starsi odśpiewali dumnie "Pierwszą brygadę". Muzyczne wrażenia zapewniły orkiestry dęte, a dodatkową atrakcją były występy zieloneckich cheerleaderek oraz węgierskich mażoretek. Zwieńczeniem imprezy było wspólne wykonanie trzech utworów nawiązujących do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: Muzyczna niedziela z orkiestrami dętymi